Kuidas sisestada ja muuta sündmuste infot

Ürituste info sisestamine kultuurikavasse on TASUTA! Sündmuse infot on parem lisada arvutivaates, kuna sisestuskeskkond hetkel mobiilivaadet ei toeta. Sündmuse kuva on mobiilisõbralik.

  • Registreeru Kultuurikava lehe ülalt paremast nurgast kasutaja ikoonile klikates avaneva registreerumisvormi kaudu. Registreerununa on sul personaalne kasutajanimi ja parool, millega saad alati Kultuurikavasse üritust sisestama asuda.
    • Ürituse sisestamiseks vali oma kasutajanime juurest avanevast menüüst “Lisa üritus” ja alusta!


      Ürituse sisetamisel on kohustuslikud elemendid:
    • Ürituse nimi (sisesta)
    • Toimumise aeg (vali kalendrist)
    • Toimumise koht (vali rippmenüüst)
    • Ürituse kategooria (vali rippmenüüst vähemalt üks)
    • Kirjeldus

Pildi lisamine

  • Kasutage võimalusel alati pilti, sest see teeb sündmusinfo atraktiivsemaks.
  • Lae üles pilt, mis ei koorma lehe laadimise aega, pildifaili maksimaalne suurus on 150 kB.
  • Üles laadida saab vaid pildifaile (png, jpg), mitte näiteks pdf pilte.

Piletiinfo

  • Piletiinfo väljale lisage info, mida kuvab sündmusinfo juures tekstina. Näiteks “Üritus on tasuta” või “Pileteid saab osta kohapealt” vms.
  • Piletiostu URL-i väljale kopeerige täpne link veebiküljele, kust saab piletiostu sooritada. Kui see väli on täidetud, ilmub sündmusinfo juurde nupp “Osta”, kustkaudu saab minna piletiostu tegema. NB! Sellele väljale läheb vaid link, mitte vabatekst.

Video

Video URL väljale kopeerige link, kui teie sündmuse kohta on video mõnes voogedastuskeskkonnas (Youtube või Vimeo).

Viited

  • Sündmusinfole saad lisada viite mõnda teise keskkonda, kus on sündmuse kohta lisainfot, näiteks artikkel, juhend, registreerumisleht vmt.
  • Viite URL on link, kus viide asub. Viite pealkiri on vabatekst, näiteks “Loe meie blogi artiklit”.

Ürituse omanikud

Ürituse omaniku väli näitab info sisestaja kasutajanime. Reeglina näed seal enda kasutajanime. Üritusele saad lisada ka kaasomaniku trükkides lisaväljale kaasomaniku kasutajanime. Kaasomanikul on seejärel samuti võimalus ürituse infot muuta või kustutada.

Peidetud üritus

Kui märgid linnukesega, et “Üritus on peidetud”, siis jääb ürituse info sulle mustandina, ürituse infot ei kuva Kultuurikava veebis ega muus väljundis. Avaldamiseks eemalda linnuke.

Salvestamine ja eelvaade

Enne sündmuse info salvestamist vajuta “Eelvaade”, et näha kogu sisestatud infot kompaktses vormis. Kui kõik on sobiv, vajuta salvesta.
Kui samal ajal ja samas kohas on juba lisatud sündmus, annab programm hoiatuse. See on mõeldud topeltkirjete vältimiseks, kuna võib ette tulla, et ühte ja sedasama sündmust sisestavad erinevad inimesed.

Minu üritused

Et näha kõiki enda sisestatud üritusi, kliki sisestuskeskkonna paremas üleservas kasutajaikoonile ja sealt avanevast menüüst vali “Minu üritused”.

Enda sisestatud ürituste kirjete taga on luubi, pliiatsi või ristiikoon. Luubile vajutades näed oma tegevuste (sisestused, muutmised) logi, pliiatsiikoonile vajutades saad ürituse infot muuta, ristiikoonile vajutades saad kirje kustutada. Kord kustutatud kirjet taastada ei saa.

Salvesta koopiana

Kui soovid juba sisestatud ürituse infot kasutada uue ürituse põhjana, saad võtta vana ürituse, teha selles vajalikke muudatusi ja siis salvestada uue üritusena. Sedasi jääb vana kirje alles ning luuakse vana põhja peale täiesti uus üritus.

Ametkondlikud üritused

Kultuurikava abil saab luua ka ametkondlikke kalendreid, mis on mõeldud kohalike mitte-kultuurisündmuste kajastamiseks. Näiteks rahvakoosolekud, arutelud jmt. Selleks sisesta sündmuse info ja vali kategooriaks “Ametkondlik”.
Ametkiondlikke üritusi ei kuvata üldises Kultuurikava kalendris, kuid KOVi lehele saab soovi korral liita spetsiaalse ametkondliku kohaliku kalendri.

Kuidas Kultuurikava kalender jõuab teistele veebikülgedele

Kõiki Kultuurikavasse sisestatud sündmusi on võimalik kuvada mistahes veebiküljel. Selleks on vajalik veebiküljele kopeerida väike koodirida, mis teeb päringu Kultuurikavast ja kuvab soovitud kalendri veebiküljel.
Koodirea genereerib Kultuurikava toimetus vastavalt sellele, millist piirkonda või kategooriat on vaja kajastada.
Veebiküljel kuvatav kalender töötab reaalajas – kõik Kultuurikavas tehtud täiendused ja muudatused ilmuvad automaatselt.
Kalendreid saab lehele lisada valmiskujundusega, kui ka ka läbi API, mis annab arendajale soovitud andmevoo, millele saab lisada oma kujunduse.

Kultuurikava

Liitunud linnad ja vallad

Antsla vald

Häädemeeste vald

Haljala vald

Jõgeva vald

Jõhvi vald

Kadrina vald

Kanepi vald

Kehtna vald

Kohila vald

Kose vald

Lääneranna vald

Põltsamaa vald

Põlva vald

Rakvere vald

Rapla vald

Räpina vald

Rõuge vald

Setomaa vald

Sillamäe linn

Tapa vald

Tartu vald

Väike-Maarja vald

Võru linn

Võru vald